Сенцов припинив голодування і зміна власника NewsOne.

Сенцов припинив голодування і зміна власника NewsOne. Дайджест п'ятниці

Українська наступає: найгостріші новації закону про мову №5670-д, який днями ухвалила Верховна Рада у першому читанні.

Сьогодні стало відомо, що Олег Сенцов припинив голодування. Витримати 145 днів без їжі - це вже безпрецедентний вчинок. Олег Сенцов ціною свого життя і здоров'я домогався того, що не можуть зробити жодні медіа і політики — демонстрував світу зловісне обличчя російської держави, яка незаконно утримує невинних людей.

Історія із можливим запровадженням обмежень щодо телеканалів «112 Україна» і NewsOne триває. Сьогодні стало відомо, що останній змінив власника. Корпоративними правами на телеканал NewsOne тепер володіє нардеп від Опоблоку Тарас Козак. Медіаюрист Максим Дворовий припускає, що зміна власника телеканалу може бути зумовлена потребою убезпечити компанію від можливих санкцій з боку РНБО.

Закон не дозволяє Нацраді жорстко діяти щодо мовників, тому регулятор не має реальних повноважень для припинення мовлення телеканалів NewsOne та «112 Україна». Так вважає член Нацради з питань телерадіомовлення Сергій Костинський і додає, що потрібно вносити зміни до закону.

BBC News Україна
Українська наступає: найгостріші новації закону про мову
Всі газети та журнали українською, мовний центр і революція книговидавництва - ось лише невеликий перелік можливих радикальних мовних новацій.